Jak prać odzież rowerową?

Odzież rowerowa to taki rodzaj sportowego ubrania, o który pasuje dbać, abyś nie musiał kupować nowego co sezon. No, chyba że nie masz co zrobić z wypłatą. Jak więc prać strój kolarski? Mamy kilka wskazówek!

Dlaczego warto dbać o ubranie na rower

Strój kolarski ma ułatwiać jazdę. Nie bez powodu bluzy czy koszulki na rower są zrobione z lekkich i przewiewnych materiałów. Dzięki nim nie musisz martwić się o nieprzyjemny zapach po przebytej drodze. Dbanie o ubrania sportowe pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić, ale i zachować ich właściwości. Dzięki temu Twój sportowy outfit będzie długo zachwycał, a jazda na rowerze MTB będzie samą przyjemnością. ⁣

Pranie odzieży na rower — czy to takie trudne?

Okazuje się, że pranie stroju kolarskiego nie wymaga specjalnych umiejętności. O tym, jak prać, możesz dowiedzieć się już po przeczytaniu metki. Weź do ręki popularny model koszulki męskiej. Z metki dowiesz się, że:

  • takie ubrania pierzemy na lewej stronie w 30 stopniach,
  • środki zmiękczające i klasyczne proszki do prania lepiej odstawić,
  • dobrze byłoby kupić specjalny płyn do odzieży sportowej,
  • wybielanie i czyszczenie chemiczne gwarantuje niemałe uszkodzenia,
  • pranie stroju rowerowego z innymi ubraniami, które mają rzepy, to zły pomysł,
  • ubranie trzeba rozwiesić i nie używać suszarek bębnowych,
  • ubrań na rower nie trzeba prasować, bo zrobią to same ;)

Jak prać stroje kolarskie — nie zapomnij o kilku kwestiach

Pomimo wskazówek rodem z instrukcji pranie ubrania na rower dalej u niektórych wzbudza wątpliwości. Nic dziwnego, bo to nie są tanie rzeczy. Już przybywamy z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania!

Jak często prać odzież rowerową?

Wiemy, że po powrocie do domu masz ochotę odpuścić pranie. Nie jest to jedna dobry pomysł, bo strój kolarski potrzebuje go po każdym użyciu. Czy wiesz, że oprócz mniej przyjemnych zapachów w materiale gromadzą się zanieczyszczenia? Ich też chcemy się pozbyć, żeby materiał cały czas był tak samo lekki i przyjemny.

Czy każdy strój kolarski można prać tak samo?

To pytanie, które spędza sen z powiek. Może być tak, że strój kolarski będzie wymagał specjalnego czyszczenia czy prania ręcznego. O tym też powie Ci metka, więc to nią się sugeruj w pierwszej kolejności. Odpowiadając na pytanie — większość strojów kolarskich można prać według podobnego schematu, ale zdarzają się wyjątki. Dlatego ZAWSZE zapoznaj się z metką!

W czym prać ubrania sportowe?

Śmiało wrzucaj strój kolarski do pralki, jeśli tak sugeruje metka. Kup delikatny płyn do strojów sportowych, który ochroni włókna materiału, abyś dłużej mógł cieszyć się ich właściwościami.

Zawodowe pranie

Jesteśmy pewni, że po skorzystaniu z naszych porad, żadne pranie nie będzie dla Ciebie wyzwaniem. A teraz życzymy samych ekstremalnych wrażeń na trasie w czystym stroju!

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.