3BIKER
Bluzy i kurtki


Bluzy i kurtki rowerowe damskie

Kolarstwo, zarówno zawodowe, jak i rekreacyjne, jest dyscypliną, którą można uprawiać przez cały rok. Przyjemność z jazdy na rowerze entuzjaści dwóch kółek czerpią zwłaszcza latem, ale w sezonie zimowym również nie jest ona wykluczona. Warunkiem jest zawsze sprawny sprzęt oraz odpowiednie przygotowanie. Częścią wyposażenia rowerzysty jest z pewnością tak dobrany strój, aby zabezpieczał przed chłodniejszymi podmuchami wiatru, a jednocześnie przepuszczał powietrze. Co na rower powinna założyć żądna przygód i nowych wyzwań sportsmenka?

Zalety dobrej odzieży rowerowej

Ubrania na rower powinny przede wszystkim mieć uniwersalne zastosowanie. W chłodniejsze dni rowerzystka może ubrać się na tzw. "cebulkę", czyli założyć kilka warstw i systematycznie ściągać poszczególne z nich, gdy organizm się rozgrzeje w wyniku wysiłku fizycznego. Wyjeżdżając w dłuższą trasę, nikt nie wie, czy nie zmienią się warunki atmosferyczne, więc nawet jeśli w danej chwili świeci słońce, każdy powinien pomyśleć o dodatkowej bluzie czy kurtce. Najlepiej, żeby były to rzeczy przewiewne, ale jednocześnie wodoodporne i szybkoschnące. Jazda w mokrym ubraniu łączy się w dyskomfortem, więc materiał, który szybko wysycha jest na wagę złota. Polska odzież rowerowa MTB to doskonałej jakości surowce zabezpieczające przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, a jednocześnie pozwalające skórze oddychać.

Kurtki na rower przeciwdeszczowe

Aktywne kobiety, które dużo jeżdżą, powinny zainwestować przede wszystkim w funkcjonalną kurtkę. Okrycie wierzchnie przyda się nie tylko podczas zimniejszych pór roku, ale również latem, gdy pogoda się zepsuje. Są obszary, na których pogoda jest zawsze nieprzewidywalna, np. w górach potrafi się zmienić w mgnieniu oka, więc amatorzy górskich szlaków rowerowych powinni pamiętać o ochronie. Niesprzyjające czynniki atmosferyczne nie muszą niweczyć planów wycieczkowych. Oddychająca kurtka na rower damska przyda się na każdą aurę. Kurtki na rower marki 3biker mają prosty krój i zróżnicowane rozmiary, więc będą pasowały zarówno na smukłą, jak i bardziej atletycznie zbudowaną rowerzystkę. Warto kupić nieco większą kurtkę, aby pod nią móc jeszcze zakładać grubsze bluzy w zależności od potrzeb. Kurtki na rower zapewniają odpowiednią izolację termiczną oraz wentylację. Nie dopuszczają do nadmiernego wychładzania czy przegrzewania się organizmu. Kolarki, które oprócz sportowego zacięcia, charakteryzują się dobrym smakiem, docenią praktyczne czarne kurtki o ergonomicznych kształtach. Odzież na rower jest wytrzymała, więc z powodzeniem można z niej korzystać nawet przez kilka sezonów. Osoby, które jeżdżą wyczynowo, a nie tylko okazjonalnie, obowiązkowo powinny zgromadzić wszelkie potrzebne części garderoby, by dostosować się do zróżnicowanych warunków.

Bluza rowerowa ocieplana

Bluzy na rower są cieńsze i lżejsze niż kurtki, dlatego przydadzą się na cieplejsze dni lub wieczory, gdy temperatura powoli spada. Bluzy są wykonywane z przyjemnych w dotyku materiałów, posiadają dłuższe rękawy i przedłużany tył. Ma to duże znaczenie, ponieważ osoba siedząca na rowerze pochyla się do przodu, więc krótsze elementy ubioru powodowałyby, że część pleców byłaby narażona na zimne podmuchy. Ma to negatywny wpływ na nasze zdrowie, więc plecy powinny być zawsze zakryte. Bluzy na rower enduro są elastyczne i rozciągliwe, dzięki czemu kolarka łatwo może zmienić przepocone elementy garderoby na czyste, i suche. Bluza rowerowa to wygodne rozwiązanie dla miłośniczek dwukołowych pojazdów i wiatru we włosach. Bluzy stanowią odzież przejściową pomiędzy cienkim t-shirtem a grubą kurtką. Są idealne na zmienne warunki atmosferyczne i takie dni, gdy nie jest ani za ciepło, ani za zimno. Kobiety na rowerze cenią sobie wygodę, ale też niepowtarzalny styl, więc powinny wybrać model bluzy, który wpisuje się w ich wyrafinowane gusta estetyczne. Współczesna odzież rowerowa udowadnia, iż nawet uprawiając aktywność fizyczną, kolarki mogą się prezentować jak prawdziwe damy – niekoniecznie są dla nich zarezerwowane wyłącznie mało estetyczne dresy. Ubrania sportowe skrojone na miarę realnych potrzeb podnoszą efektywność każdego treningu, dlatego warto je mieć w swojej garderobie.

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.