Chusty buff – ile zastosowań, tyle zalet

Komin wielofunkcyjny dość szybko przyjął się w środowisku sportowców i zyskał wielu fanów, dla których stał się obowiązkowym dodatkiem do odzieży. Stało się tak ze względu na jego funkcjonalność. Elastyczny materiał, z którego wykonana jest chusta buff, zapewnia komfort noszenia i ochronę przed różnymi czynnikami atmosferycznymi podczas jazdy na rowerze, biegania czy pieszych wędrówek.

Jej zalety doceniają obecnie nie tylko sportowcy. Komin wielofunkcyjny z powodzeniem można zakładać na co dzień, a to jak nosić chustę buff zależy wyłącznie od potrzeb i własnych preferencji. Miękki materiał skutecznie chłonie pot oraz ochrania szyję lub głowę przed zimnem i słońcem. Przez ostatnich kilka miesięcy często zastępuje również maseczkę na twarz.

Jak nosić chustę buff? Poznaj praktyczne zastosowania dla rowerzystów i nie tylko

1. Klasyczny szalik

Chusta wielofunkcyjna może ochronić Twoją szyję przed chłodem i wiatrem. Wystarczy, że naciągniesz ją przez głowę i ułożysz na szyi. Sposób prosty i skuteczny.

2. Maseczka na twarz

Ostatnimi czasy coraz częściej wykorzystywany sposób noszenia buffa. Ochronę ust i nosa możesz sobie zapewnić, naciągając komin do połowy twarzy. Elastyczny materiał nie będzie się zsuwał i z pewnością będzie wygodny np. podczas jazdy na rowerze w chłodniejsze dni.

3. Kominiarka

Kiedy wybierasz się na rower zimą to założenie komina w formie kominiarki jest szczególnie dobrym pomysłem. To skuteczna ochrona głowy i twarzy przed mrozem lub zimnym wiatrem. Kominiarkę najprościej jest stworzyć za pomocą dwóch kominów rowerowych. Jeden załóż na głowę i uszy, a drugim zakryj szyję, policzki i nos. Płaskie nakrycie głowy sprawi, że bez problemu zmieścisz chustę pod kaskiem.

4. Kaptur

Chustę buff możesz nosić jako kaptur, który zabezpieczy Cię przed silnym wiatrem. Podobnie, jak w przypadku kominiarki, ochroni Twoją głowę przed przewianiem w trakcie jazdy. Wystarczy naciągnąć ją na brodę oraz tył głowy i czoło, pozostawiając odkryte usta i nos.

5. Czapka

Chustę buff możesz nosić w formie wygodnej czapki. Wystarczy, że naciągniesz ją na głowę, a tylną końcówkę chusty zawiniesz pod spód. Taką czapkę możesz również wykorzystać jako dodatkową ochronę głowy pod kask.

6. Opaska na głowę

Komin sportowy szczególnie sprawdzi się podczas intensywnych treningów. Chusta umieszczona na czole jako opaska, skutecznie wchłonie pot, zapobiegając dostawaniu się kropel do oczu. Dodatkowo może stanowić ochronę uszu przed chłodem.

7. Chusta na głowę - do rag

Chusta buff zakładana w stylu „do rag” to dobre rozwiązanie szczególnie w gorące dni. Przed słońcem chroni nie tylko Twoją głowę, ale także kark. Wystarczy naciągnąć ją na głowę i czoło, a resztę chusty ułożyć wzdłuż karku.

8. Chusta na głowę - sahariane

Sahariane wyglądem przypomina opisaną wyżej chustę do rag. Różnica tkwi w sposobie wiązania. Chusta buff wiązana w stylu sahariane nieco bardziej przylega do karku i zapewnia jego większą ochronę podczas silnego słońca. Aby ją zawiązać, wywróć chustę na lewą stronę, ułóż ją na głowie blisko czoła, a górną część naciągnij na tył głowy. Reszta chusty powinna przylegać do Twojego karku.

9. Chusta na głowę - sun guard

Istnieje jeszcze jeden rodzaj ochrony karku za pomocą komina sportowego. Pomaga w tym wiązanie typu sun guard. Chustę zakłada się na szyję, a tylną część naciąga do połowy głowy, aby osłonić kark.

10. Bandana

Bandana to kolejna propozycja wiązania chusty buff. Jak ją nosić? Wywróć ją na lewą stronę, wsuń ręce do środka i złap przeciwległe końce, aby stworzyć supeł na środku chusty. Jedną z jej części nałóż na głowę. Powstały supeł zapewnia lepsze przyleganie buffa do głowy, a jednowarstwowa ochrona głowy z powodzeniem sprawdzi się w słoneczne dni.

11. Gumka do włosów

Komin sportowy możesz również wykorzystać jako gumka do włosów. Elastyczny materiał, z którego jest wykonany, z powodzeniem utrzyma włosy w kucyku lub innym splocie, zapewniając przewiew powietrza podczas różnego rodzaju aktywności.

12. Opaska na rękę

Na koniec oddalamy się od głowy i proponujemy wykorzystanie komina na rower jako opaski na rękę. Sprawdzi się on zamiast ręcznika lub chusteczki do otarcia czoła z potu. Wygodne wiązanie na nadgarstku sprawi, że nawet nie będziesz czuł, że masz ją przy sobie przez cały czas.

Komin na rower dla fanów jazdy MTB

Chcesz na własnej głowie wypróbować możliwości komina sportowego? Jesteś fanem jazdy MTB? Zajrzyj na stronę Kominy na rower 3biker i znajdź model uszyty specjalnie na miłośników jazdy po górach!

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.