Jazda na rowerze a korzyści dla środowiska

Rower to bez wątpienia ekologiczny środek transportu. Poruszany siłą naszych mięśni, nie generuje żadnych zanieczyszczeń - w przeciwieństwie do pojazdów spalinowych. Przesiadając się na dwa kółka, możesz w znacznym stopniu przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. W jaki sposób?

• Jeżdżąc na rowerze, zwalczasz smog i ograniczasz emisję CO2 do atmosfery. Jeśli zamiast samochodu wybierasz rower, zmniejszasz ilość spalin, które ją zanieczyszczają. Patrząc zbliskiej perspektywy - przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza w swojej okolicy. Oddychasz czystszym powietrzem.

• Jeżdżąc na rowerze, zmniejszasz poziom hałasu w mieście. Wyobraź sobie ciche centrum miasta. Bez samochodów i wydobywających się z ich silników głośnych dźwięków. Brzmi przyjemnie?Warto mieć świadomość tego, jak bardzo hałas wpływa na nasze samopoczucie. Głośne dźwięki powodują nasze rozdrażnienie i wpływają na spadek nastroju. Poruszając się na rowerze, niegenerujesz tak dużego hałasu.

Coraz więcej Polaków wybiera rower!

Korzyści z poruszania się na jednośladzie są coraz częściej doceniane przez Polaków. W naszym kraju pojawia się coraz więcej rowerzystów! Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Rowerowe w ramach kampanii Rowerowe Rewolucje.

Badania dostarczyły interesujących wyników z punktu widzenia rowerowych nawyków. Jak się okazuje, 41% badanych zadeklarowało, że wybiera rower zamiast innego środka transportu. 24% badanych wskazało, że korzysta z roweru częściej w porównaniu do poprzedniego roku.

Wybieramy rower zamiast komunikacji miejskiej, taksówki czy prywatnego samochodu. Dzięki temu nie tracimy czasu w korkach i nie dokładamy „swoich spalin” do smogowej puli zakorkowanego miasta.

A Ty? Masz już swoje dwa kółka? Przesiądź się na rower i bądź jedną z tych osób, które dbają o środowisko naturalne! A jeśli nadal nie czujesz się przekonany do jazdy na dwóch kołkach, zajrzyj do naszego artykułu, w którym prezentujemy aż 12 powodów, dla których warto to robić! Przeczytaj: Co daje Ci jazda na rowerze? 12 powodów, dla których warto przesiąść się na rower

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.