Jazda na rowerze przynosi przede wszystkim efekty związane ze zdrowiem i kondycją. Nawet krótkie trasy mogą przyczynić się do poprawy wydolności Twojego organizmu.

1. Poprawa zdrowia

Jeżdżąc na rowerze, poprawiasz swoją kondycję, wzmacniasz swoje mięśnie, a także swoje serce - dotleniając je podczas jazdy. Rower to także sposób na szczupłą sylwetkę. Regularna jazda z pewnością wspomoże Cię w procesie odchudzania.

2. Mniejszy stres

Jazda rowerem to relaks, który pozwala skutecznie odreagować i zmniejszyć odczuwany stres. Wsiadając na rower po pracy przynajmniej na chwilę zapominasz o tym co Cię gryzie i po prostu cieszysz się z jazdy.

3. Lepszy sen

Aktywność fizyczna w ciągu dnia to dobry sposób na bezsenność. Długa lub krótka przejażdżka na rowerze na świeżym powietrzu sprawią, że ułatwisz sobie zasypianie.

Zalety jazdy na rowerze to również lepsze samopoczucie i niemal dziecięca radość z pokonywania kolejnych tras.

4. Czujesz wolność i satysfakcję

Podczas aktywności fizycznej w naszym organizmie zwiększa się ilość endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. To dlatego jazda na rowerze wprawia nas w dobry humor, wywołuje uśmiech na twarzy i z każdym kilometrem jest po prostu bardziej satysfakcjonująca.

5. Aktywnie wypoczywasz

Nie lubisz przesiadywać na kanapie, a udany odpoczynek oznacza dla Ciebie ruch? W takim razie jazda na rowerze to coś dla Ciebie – dzięki niej połączysz przyjemność jednoczesnego odpoczywania i aktywności.

6. Pokonujesz własne słabości

Pokonanie kolejnego kilometra czy następnego stromego podjazdu to wyzwania, które warto sobie stawiać. Nic tak nie cieszy jak udany przejazd po trudnym terenie lub kolejna udana wyprawa po trasie, która wcześniej wydawała Ci się niemożliwa do pokonania.

Jazda na rowerze to ciekawy sposób na podróżowanie i przebywanie w otoczeniu natury.

7. Masz bliski kontakt z przyrodą

Jazda na rowerze daje Ci tę wspaniałą możliwość obcowania z naturą. Możesz bez przeszkód pokonywać leśne ścieżki i górskie szlaki oraz odpoczywać na łonie natury.

8. Zwiedzasz piękne miejsca

Twoja wyprawa na rowerze może zamienić się w wycieczkę, dzięki której poznasz zabytki i ciekawe obiekty nie tylko w swojej okolicy. Dostępność szlaków rowerowych oraz infrastruktury przyjaznej rowerzystom ułatwia planowanie podróży na dwóch kółkach nawet na dłuższe dystanse.

9. Przecierasz nieznane szlaki

Możliwość eksplorowania zarośniętych ścieżek to sposób na urozmaicenie sobie jazdy na rowerze i przeżywanie wyjątkowych przygód na nieznanym terenie. Niespodziewanie piękne widoki często wynagradzają przedzieranie się rowerem przez nieuczęszczane drogi.

Jeżdżenie na rowerze ma również swoje ekonomiczne korzyści.

10. Dbasz o środowisko

Rower to przede wszystkim ekologiczny środek transportu. Poruszając się wszędzie rowerem, możesz śmiało powiedzieć, że jesteś eko! Dzięki temu przyczyniasz się do zmniejszenia zanieczyszczeń, które dostają się do powietrza.

11. Oszczędzasz czas

Jazda na rowerze to sposób na omijanie zatłoczonych ulic oraz oszczędność czasu, który spędziłbyś, czekając w korkach. Ścieżki rowerowe w mieście pozwolą Ci dotrzeć w wyznaczone miejsce znacznie szybciej niż samochód.

12. Oszczędzasz pieniądze

Rower w porównaniu do samochodu lub autobusu miejskiego pozwoli Ci na większą oszczędność pieniędzy. Nie musisz uzupełniać paliwa, nie ponosisz opłat za parking czy bilet miesięczny, a opłaty związane z serwisem lub wymianą części w rowerze są często niższe niż te związane z posiadaniem czterech kółek.

Moglibyśmy w nieskończoność wymieniać kolejne zalety jazdy na rowerze. W końcu ilu rowerzystów tyle powodów, dla których warto wsiąść na rower. Jednak nawet najpiękniej opisane korzyści nie oddadzą tego, jakie uczucia i emocje towarzyszą nam na rowerze. Do tego, by je odkryć, wystarczą Ci tylko dwa kółka i chęć do jazdy.

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.