Chcesz jeździć rowerem do pracy? Poznaj 5 mitów związanych z dojazdem do pracy na dwóch kółkach

Myślisz nad tym, żeby zacząć jeździć rowerem do pracy? Z pewnością spotkałeś się z popularnymi opiniami, dlaczego nie warto tego robić. Czy wiesz, że większość z nich to po prostu mit? W dzisiejszym wpisie obalamy najpopularniejsze z nich, dzięki czemu przekonasz się, że dojazd do pracy rowerem to świetny pomysł!

Mit nr 1 – Jazda rowerem pochłania więcej czasu

Ten mit z łatwością możemy obalić. Dlaczego? Zakładamy, że jeśli nie dojeżdżasz do pracy rowerem, korzystasz z transportu publicznego lub samochodu. W każdy mieście – większym lub mniejszym w porannych i popołudniowych godzinach szczytu można utknąć w korkach. Średnia prędkość w centrum miasta to zwykle ok. 21 km/h. Taką samą prędkość możesz osiągnąć na rowerze, a w dodatku nie musisz bezczynnie stać w korku i tracić cennego czasu.

Mit nr 2 – Będziesz zmęczony jazdą

O ile nie jesteś spóźniony i nie ścigasz się z czasem, możesz być pewny, że jazda rowerem do pracy nie będzie dla Ciebie wysiłkiem. Miarowe i spokojne tempo w zupełności wystarczy, by sprawnie dotrzeć na miejsce. Nieśpieszna przejażdżka na rowerze odpowiednio Cię pobudzi, co z pewnością przyda się tym, którzy nie są porannymi ptaszkami i potrzebują zastrzyku energii do pracy.

Mit nr 3 – Nie weźmiesz ze sobą bagażu

Na rowerze nie możesz przewozić większych bagaży? Mit! Wszystko zależy od tego, jak wyposażony jest Twój rower. Jeżdżąc rowerem do pracy, możesz wziąć ze sobą praktycznie wszystkie niezbędne rzeczy, np. laptop, torebkę, lunch itd. Sposobów na ich przewożenie jest wiele. Torby, sakwy, koszyki, bagażniki, a nawet przyczepki – to wszystko możesz wykorzystać do bezpiecznego i wygodnego transportowania bagażu.

Mit nr 4 – Musi ubrać specjalny strój

Jazda rowerem do pracy nie wymaga specjalnego stroju. Nie musisz zakładać specjalnej koszulki rowerowej czy obcisłych spodenek kolarskich. Dojazd do pracy rowerem, jak wspomnieliśmy wyżej, nie oznacza intensywnego wysiłku. Jeśli więc nie odczuwasz większego zmęczenia lub nie pocisz się podczas spokojnej jazdy, wystarczy zwykły strój, który nosisz na co dzień.

Co jeśli nie chcesz dojeżdżać do pracy w „nieświeżym” ubraniu? Wystarczy wziąć ze sobą coś na zmianę, a na rower założyć wygodną odzież sportową. Na przykład jedną z koszulek lub bluz rowerowych 3biker, które możesz zamówić w naszym sklepie.

Mit nr 5 – Jazda rowerem do pracy się nie opłaca

Kolejny mit, który szybko obalamy. Jeśli jeździsz do pracy rowerem, nie musisz płacić za paliwo lub bilet na autobus. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko czas, ale przynajmniej część pieniędzy, które trzeba wydać na tankowanie i regularny zakup biletów. Oczywiście oprócz zysków finansowych, jazda rowerem do pracy opłaca się z jeszcze jednego powodu – zdrowia! Codzienna jazda na rowerze, nawet przez pół godziny zapewni odpowiednią dawkę ruchu Twojemu organizmowi. Dzięki temu poczujesz się lepiej, poprawisz swoją kondycję i pracę serca.

Dodatkowo przyczynisz się do ochrony środowiska, o czym wspominaliśmy w naszym poprzednim artykule. Do którego odsyłamy, jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, dlaczego warto wsiąść na rower.

Przeczytaj Co daje Ci jazda na rowerze? 12 powodów, dla których warto przesiąść się na rower

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.