Akcesoria rowerowe – czy warto w nie inwestować?

Jedni uważają, że są jedynie modnymi gadżetami, którymi można się pochwalić przed znajomymi, natomiast inni nie wyobrażają sobie bez nich jazdy. Akcesoria rowerowe od zawsze są powodem do dyskusji pomiędzy fanami jednośladów. W jakie akcesoria rowerowe warto inwestować, a których lepiej nie kupować? Czytaj dalej, by się dowiedzieć, co zawsze warto mieć ze sobą, zanim wyruszysz w trasę.

Jakie akcesoria rowerowe warto mieć? Takie pytanie na pewno zadają sobie nie tylko prawdziwi pasjonaci jazdy na rowerze i profesjonalni kolarze, ale przede wszystkim amatorzy, którzy wsiadają na rower, by zrelaksować się w wolnym czasie. Jak się okazuje, kwestia akcesoriów rodzi wiele wątpliwości, ponieważ niektórzy nie wiedzą, jakie wyposażenie jest obowiązkowe, a co jest zbędnym dodatkiem. Dlatego stworzyliśmy krótką listę rzeczy na rower, w które warto zainwestować.

Obowiązkowe wyposażenie rowerowe

Zanim zaczniemy się zastanawiać, jakie gadżety na rower mogą się nam przydać, trzeba mieć świadomość, że niektóre akcesoria są obowiązkowym elementem wyposażenia rowerowego i ich brak może skutkować dotkliwym mandatem. Dlatego, zanim wyjedziesz na beztroską przejażdżkę, zarówno w mieście, jak i po leśnych szlakach, upewnij się, że masz następujące elementy:

  • światło przednie – minimum jedno, powinno mieć biały lub jasnożółty kolor i świecić światłem ciągłym i migającym,
  • świtało tylne – przynajmniej jedno, świecące ciągle lub migające,
  • dwa sprawne hamulce,
  • kask rowerowy
  • sygnał dźwiękowy – czyli standardowy dzwonek.

Pomimo tego, że nie jesteśmy ustawowo zobowiązani do noszenia kasku, zawsze warto go mieć na głowie, bo może uratować nasze zdrowie, a nawet życie. O tym, jak dobrać właściwy kask, pisaliśmy tutaj.

Komentarze ()

Produkt dodany do listy

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.