Jest tyle pięknych miejsc na rower, ale to jedno jest wyjątkowe. Świerardów Zdrój! Tak, nasze polskie piękne trasy!   Przyjeżdżamy tu regularnie od lat. Powód jest prosty - doskonałe ścieżki rowerowe o różnych stopniach zaawansowania – od łatwych Flow Signletreck po urozmaicone naturalne górskie szlaki. Uwielbiamy te przewyższenia i zjazdy enduro pieszymi trasami.  

Stóg Izerski

W Świerardowie spędziliśmy weekend. Przyjechaliśmy w czwartek i wyjechaliśmy, pełni naładowani nowymi emocjami, w sobotę.

Dzień 1

Jeszcze po południu, tuż po przyjeździe do @Aparthotel Fliski, postawiliśmy na mocną rozgrzewkę. Razem z Kubą wybraliśmy się pod Smrek. Czeski Smrk pozostawiliśmy na kolejny wakacyjny wypad. Kolejnym punktem był Stog Izerski. Trasa po kamieniach nie należała do najłatwiejszych, ale zjazd czerwonym pieszym szlakiem był tego warty. Efekt? 640 metrów w pionie!  

Na granicy Polsko - Czeskiej

Dzień 2

Szybka pobudka i pędem na szkolenie @POMBA. Podkręciliśmy troche nasze umiejętności z technik jazdy. Ja skupiłem się na przypomnieniu i doszlifowywaniu zakrętów. Chłopaki natomiast, Kuba i Maciek, skupili się na technice. Wiedzę łykali w mgnieniu oka.  

Skręcaj pewnie POMBASzkolenia POMBA

Po szkoleniu w końcu w trasę! Z chłopakami obraliśmy cel na Sępią Górę. Udało nam się złapać 500 metrów przewyższenia. Najpierw spokojny wjazd do asfaltu, potem szuter i droga leśna. Nagrodą był zjazd pieszym szlakiem. Znowu poczuliśmy klimat enduro! Chłopaki dali radę, a tatę rozpiera duma!  .

Sępia GóraSępia Góra

Dzień 3

Sobota zapowiadała się deszczowo. Czym jest jednak deszcz dla prawdziwych zapaleńców MTB? Ruszyliśmy na pump track i pobliskie single. Na Zajęczniku szlifowaliśmy zdobyte dzień wcześniej umiejętności. W końcu przekonaliśmy się na własnej skórze, że zakręty można pokonywać płynniej i szybciej.  

Zakręty z POMBAZjazd z dropa

Mamy nadzieję, że zdjęcia chociaż trochę oddają emocje, z jakimi się zmierzyliśmy. Świerardów Zdrój to dla nas sprawdzona miejscówka. Polecamy wszystkim fanom MTB, o każdym poziomie jazdy! Jedno możemy obiecać – jeszcze tu wrócimy! Planujemy już wypad pod Szklarską Porębę i Jakuszyce. Chcemy zwiedzić na rowerze kopalnię Stanisław, Wysoki Kamień  i kilka innych atrakcji.

Ważna wskazówka dla tych, którzy nie chcą brać swojego roweru na wyjazd: na miejscu jest @Wypożyczalnia BMS Trek, która ma naprawdę duży wybór klasowych rowerów. 

Jakie są Wasze najlepsze miejscówki w kraju? Piszcie w komentarzach!  

#SwierardowZdroj #SingleTrek #3biker #MTB

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.