Wybierz koszulki rowerowe 3biker i sadź lasy razem z nami!

Marka 3biker od samego początku była związana ze środowiskiem naturalnym. Jesteśmy pasjonatami kolarstwa MTB, a to oznacza, że zdecydowana większość tras, jakie pokonujemy, biegnie przez lasy i górskie szlaki. Takie wyjazdy dają nam mnóstwo frajdy, ale także zachwycają widokami, dlatego chcemy dbać o to, co dla nas cenne. Z tego powodu współpracujemy z Fundacją Las na Zawsze. Na czym polega jej działalność i jak wspólnie możemy ją wesprzeć? Czytaj dalej, by się dowiedzieć.

Jak działa Fundacja Las na Zawsze?

Las na Zawsze to inicjatywa rozpoczęta przez miłośników ochrony środowiska naturalnego. Zaczęło się od trzech osób, które chciały zrobić coś dla dobra planety. Pomysł sadzenia lasów przerodził się w szczytny cel – trwałe przywrócenie równowagi biologicznej na Ziemi. W tym momencie liczba fundatorów powiększyła się do 4, ale to nie jedyne osoby zaangażowane w ten projekt. W sadzeniu lasów biorą udział wolontariusze oraz darczyńcy z całego kraju – zarówno firmy, które zdecydowały się na stałą współpracę, jak i osoby indywidualne, którym natura nie jest obojętna.

Jak wesprzeć Fundację Las na Zawsze?

Sadzenie nowych lasów nie byłoby możliwe, bez udziału hojnych darczyńców, a do tego grona może dołączyć każdy z nas! Na stroniewww.lasnazawsze.org.pl/ możesz przekazać dowolną darowiznę, dzięki której weźmiesz udział w tym szczytnym celu. Jest jeszcze inny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym! Kupując 1 koszulkę w sklepie 3biker, sadzisz 1 m2 lasu na zawsze! Brzmi fajnie, prawda? W takim razie do dzieła!


Skąd wiemy, że posadzone przez nas lasy będą rosły na zawsze?

Jako twórcy firmy 3biker, ale także jako osoby, dla których ekologia jest częścią stylu życia, chcemy mieć pewność, że nasze działania przyniosą odpowiednie skutki w przyszłości. Taką gwarancję mamy w przypadku współpracy z Fundacją Las na Zawsze. Wynika to z tego, że sadzone przez nich lasy są zabezpieczane na kilka sposobów:

    • Formalnie – planując kolejne zasadzenia, członkowie organizacji sprawdzają wszelkie zmiany w ewidencji gruntów, planie zagospodarowania i księdze wieczystej. Dzięki temu mają pewność, że świeżo zasadzony las przetrwa lata.

    • Finansowo – fundacja stosuje zapisy darowizny celowej, zgodnie z którą właściciel musi oddać darowiznę z odsetkami w przypadku wycięcia lasu. 

    • Społecznie – stworzone przez fundację lasy otrzymują własne nazwy i oznaczenia fizyczne oraz na mapach. Sprawia to, że każdy darczyńca może odnaleźć las, w którego sadzeniu wziął udział i sprawdzać stopień jego rozwoju.

    • Prawnie – członkowie fundacji wraz z innymi organizacjami pracują nad ustanowieniem w polskim prawie terminu „obszary społecznie chronione”.

Dzięki tym wszystkim działaniom możesz być pewny, że Twoje zaangażowanie w ochronę środowiska nie pójdzie w las. :) Zacznij działać – już wkrótce zaczynamy kolejne sadzenia. Wpłać datek lub zgłoś się jako wolontariusz na www.lasnazawsze.org.pl!

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.