W jaki sposób fundacja Las Na Zawsze sadzi lasy?

Jak i kiedy sadzone są lasy?

Fundacja sadzi lasy na terenach zakupionych dzięki finansowej pomocy darczyńców. Są to najczęściej nieużytki, które zlokalizowane są blisko innych lasów. Możliwe jest także zalesienie terenu, którego właścicielem nie jest fundacja. W takiej sytuacji można liczyć na pomoc w ogrodzeniu, transporcie sadzonek i sadzeniu. Oczywiście wszystko to zostanie zrealizowane, jeśli otrzyma ona gwarancję, że posadzonego lasu nie będzie można wyciąć ani sprzedać.

Fundacja dba o zachowanie bioróżnorodności, dlatego sadzi różne gatunki drzew, krzewów i roślin. Dzięki temu wspomaga naturalne procesy i tworzy odpowiedni na danym terenie ekosystem. Wśród wybranych gatunków znajdują się drzewa liściaste, które są w stanie przetrwać okresy suszy, jakie często występują w Polsce.

Aby zachować odpowiedni rytm, lasy sadzone są dwa razy w roku – wiosną oraz późną jesienią. Sadzonych jest do 2000 sadzonek na 1 hektar terenu. Dzięki temu drzewa naturalnie się rozwijają i ukorzeniają.

W jaki sposób fundacja chroni lasy na zawsze?

Fundacja zabezpiecza las na kilka sposobów. Ochrona posadzonych drzew odbywa się w kilku obszarach: formalnym, finansowym, społecznym i prawnym. Dzięki zmianom w ewidencji gruntów, zapisom darowizn, oznaczeniom lasów oraz działaniom prawnym jest w stanie zabezpieczyć lasy tak, aby przetrwał wieczność i był dostępny dla przyszłych pokoleń.

Po więcej informacji odsyłamy do strony www.lasnazawsze.org.pl. Przypominamy również, że każda koszulka zakupiona w naszym sklepie oznacza 1 m2 lasu na zawsze! Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty oraz przy okazji – do wsparcia działania fundacji i ochrony lasów na terenie naszego kraju.

Przeczytaj poprzedni wpis: Wspieramy fundację Las Na Zawsze i sadzimy drzewa, które rosną na zawsze!

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.