Transalp 2022 Sarntaler Route - wyprawa rowerowa MTB, w której musisz wziąć udział

Rowerowe wycieczki po górskich szlakach są niemałym wyzwaniem. Potrafią fascynować, ale nie każdy decyduje się na taką przygodę. W takich podróżach nie tylko kondycja fizyczna ma znaczenie. Ważny jest odpowiedni sprzęt, akcesoria oraz odzież. Oprócz tego przyda się przewodnik, który zna każdy szklak jak własną kieszeń. Jeśli marzysz o wysokogórskim wyjeździe, to Transalp 2022 został stworzony właśnie dla Ciebie. W poniższym artykule odpowiadamy o tym niezwykłym wydarzeniu.

Transalp 2022 Sarntaler Route – co to jest?

Transalp to wyprawa rowerowa po górskich szlakach i ścieżkach. Prowadzi z północy na południe Alp. Trasa Sarntaler Route w porównaniu do innych tras transalpejskich jest niezwykła, ponieważ prowadzi po grzbietach pasm górskich. Uczestnicy wjadą na wysokość 2200 m n.p.m., gdzie będą podziwiać niezwykłe widoki na sąsiednie pasma oraz łańcuchy górskie. Panoramiczne widoki zapierające dech w piersiach wynagrodzą każdy wysiłek.

Program wyprawy

Wyprawa rozpocznie się 17 czerwca w Steinach am Brenner i będzie trwała 6 dni. W tym miejscu wszyscy uczestnicy zintegrują się i zjedzą wspólną kolację. Kolejnego dnia śmiałkowie przejadą przez niesamowitą przełęcz Portjoch na wysokości 2200 m n.p.m., wkraczając na teren Alp oraz przedostając się do Włoch. Pierwszy etap ma w sumie 1450 m podjazdów.

19 czerwca rozpocznie się drugi etap. Uczestnicy rozpoczną od przełęczy Jaufenpass na wysokości 2094 m n.p.m.. Kolejne trzy etapy będą prowadzić wzdłuż grzbietu pasma górskiego Sarntaler Alpen, Monte Rpen oraz po masywie Paganelli.

Ostatni etap, czyli szósty, zachwyci grzbietem masywu Monte Casale. Uczestnicy przejadą obok prawie 1400-metrowego urwiska.

W każdym etapie przewidziany jest również niezwykły zjazd. Będą one miały bardzo zróżnicowany charakter. Uczestnicy zmierzą się z wysoko górsko-skalistymi, leśno-korzeniastymi oraz kamienistymi trasami.

Dokładny program wyjazdu wraz z wysokościami poszczególnych podjazdów znajdziesz na transalp.pl.

Transalp 2022 – dla kogo?

Proponowane przez organizatora trasy mają charakter typowo górski i terenowy. Większość z nich prowadzi poza drogami utwardzonymi. Z tego względu wyprawa jest adresowana do osób, które regularnie jeżdżą MTB, lubią wyzwania i doceniają trudniejsze tereny. Warunkiem wyjazdu jest adekwatna do charakteru trasy kondycja, umiejętności oraz posiadanie dobrej klasy roweru górskiego.

Zakwaterowanie i wyżywienie na Transalp 2022

Noclegi przewidziane są w hotelach, pensjonatach lub schroniskach. O wyborze miejsca decyduje cena. Śniadanie zazwyczaj jest planowane w miejscu zakwaterowania, natomiast obiady i kolacje przewidziane są w miejscowych restauracjach, pizzeriach oraz gospodach. Koszty zakwaterowania, wyżywienia i napojów pokrywa uczestnik we własnym zakresie.

Co zapewnia organizator?

Przewodnik i organizator w jednym zadba o opracowanie trasy wyprawy, zachowanie odpowiedniego tempa przez cały czas trwania wyjazdu oraz opiekę nad każdym uczestnikiem. Będzie również odpowiedzialny za prowadzenie grupy odpowiednią trasą, a w przypadku konieczności za jej zmodyfikowanie. Organizator załatwia wszystkie kwestie logistyczne. Każdy uczestnik może również liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie doboru wyposażenia.

Źródło: Transalp.pl - wyprawy MTB enduro przez Alpy

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.