Kurtka zimowa – jaką wybrać i na co zwracać uwagę?

Gdy nadchodzi zima i temperatury spadają poniżej zera, co roku pojawia się to samo pytanie – jaką kurtkę zimową wybrać? Podczas zakupów często kierujemy się tylko jej wyglądem, a nie zwracamy uwagę na parametry i detale, a to właśnie od nich zależy, czy kurtka będzie ciepła. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru kurtki na zimę.

Dobra kurtka zimowa, czyli jaka?

Kurtka zimowa jest ważnym elementem garderoby, która w trakcie chłodniejszych miesięcy ma ogromny wpływ nie tylko na nasze codzienne funkcjonowanie, ale także na nasze zdrowie. Chociażby z tego względu warto zaopatrzyć się w dobrą kurtkę zimową. Ale co to właściwe oznacza? Kurtka zimowa powinna przede wszystkim zapewniać komfort termiczny, nawet przy bardzo niskich temperaturach. Na to, jak będzie się sprawować, ma wpływ wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na zakup.

Skład kurtki, czyli wnętrze ma znaczenie

Od tego, czym jest wypełniona kurtka, w dużej mierze zależy to, czy będzie ciepła. Na rynku można dostać kurtki zimowe z wypełnieniami różnego typu. Jeśli interesuje nas zimowa kurtka sportowa, najlepiej szukać tych wielowarstwowych, które są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort termiczny. Najlepiej niech wierzchnia warstwa będzie wykonana z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia poliestru. Pod nią powinna znajdować się warstwa membrany, która zapewni ochronę przed wiatrem i lekkim deszczem, natomiast ciepło przy ciele zagwarantuje podszewka z przytulnego polaru.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki zimowej?

Wykorzystane materiały i nowoczesne technologie to jednak nie wszystko. Aby kurtka zimowa była ciepła, jej krój musi być dobrze przemyślany w zależności od jej przeznaczenia. Kurtki do noszenia na co dzień będą się różnić od kurtek rowerowych czy narciarskich, ale jest kilka wspólnych elementów, które trzeba mieć na uwadze podczas zakupów.

Długość

Nawet najlepiej ocieplona kurtka nie będzie się sprawdzać, jeśli będzie za krótka. Z tego względu jeśli zależy nam na prawdziwym komforcie w czasie zimy, warto wybrać dłuższe modele, które zakrywają nerki, pośladki oraz biodra. Będzie nam wtedy zdecydowanie cieplej, a także zadbamy o nasze zdrowie.

Kołnierz

Podczas mrozów musimy pamiętać o osłanianiu głowy i szyi, dlatego podczas wyboru kurtki warto zwrócić uwagę na to, czy ma wysoki kołnierz lub stójkę. Elementy te zapobiegną wychłodzeniu w tych newralgicznych miejscach i z pewnością pomogą przetrwać zimowe dni.

Ściągacze

Jeśli chcemy mieć pewność, że w naszej kurtce zimowej nie będziemy tracić ciepła, warto szukać modeli wyposażonych w ściągacze przy rękawach i na dole. Dzięki nim chłodne powietrze nie dostanie się do środka, a śnieg nie przedostanie się pod kurtkę.

Szwy

Szczegółem, który jest bardzo istotny, a niewiele osób zwraca na niego uwagę, jest rodzaj szwów. Luźne i cienkie szwy będą przepuszczały zimne powietrze, dlatego lepiej ich unikać. Aby mieć pewność, że kurtka zimowa ochroni nas od zimnych podmuchów wiatru, szukajmy fasonów z gęstymi szwami i wodoodpornymi zamkami.

Jeśli nadal zastanawiacie się, jaką kurtkę wybrać na zimowe wyjazdy rowerowe, sprawdźcie tutaj naszą ciepłą kurtkę MTB 3biker SOFTSHELL!

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.