Koszulka rowerowa MTB – krótki czy długi rękaw?

Koszulka rowerowa MTB – krótki czy długi rękaw?

Odpowiednia odzież do uprawiania sportu to niezwykle ważna inwestycja. Nie inaczej jest w przypadku kolarstwa. Dobra koszulka na rower powinna być przewiewna, wygodna oraz umożliwiać swobodne poruszanie się. Innymi słowy, musi być po prostu dobrze dobrana. Ważne jest także, aby każdy z nas czuł się w niej częścią społeczności kolarskiej. Koszulka MTB doda nam bowiem profesjonalizmu oraz sprawi, że poczujemy się niesamowicie na naszych dwóch kółkach. Jaką koszulkę rowerową wybrać?

Materiał i krój – najważniejsze kryterium wyboru

Koszulka rowerowa MTB to najważniejsza część ubioru kolarskiego. Niezwykle ważny jest jej materiał. Większość koszulek wykonana jest z poliestru lub z jego mieszanki z innymi materiałami. Bawełna może być bowiem bardzo niewygodna – podczas pocenia się szybko przykleja się do skóry. Tkaniny poliestrowe są z kolei szybkoschnące oraz oddychające – odprowadzają pot z powierzchni skóry, co przekłada się na wyższy komfort jazdy.

Przechodząc do kroju, bez problemu możemy stwierdzić, że im ciaśniej, tym lepiej. Lepsze dopasowanie oraz mniejszy opór powietrza zapewniają nam bowiem lepszą aerodynamikę. Luźna koszulka mogłaby nie tylko nas spowolnić, ale i czerpać od nas znacznie większą ilość energii podczas jazdy. Równie ważna jest długość koszulki. Musi być ona odpowiednio długa, aby nie podwijała się podczas jazdy. Najlepsze modele są krótkie z przodu oraz wydłużane z tyłu – w ten sposób na brzuchu nie zbiera się niepotrzebny materiał, a plecy nie odkrywają się podczas pochylenia w przód.

Krótki czy długi rękaw?

Długość rękawów pełni niezwykle ważną rolę podczas wyboru odpowiedniej koszulki MTB – zarówno męskiej, jak i damskiej. Zdecydowanie wygodniejszą opcją będą krótkie rękawy lub koszulki bez rękawów. Niestety, sprawdzą się one jedynie latem. Koszulka rowerowa z długim rękawem będzie z kolei doskonałym wyborem na jesienne oraz zimowe wyprawy rowerowe. Decydując się na zakup tego typu koszulki, należy pamiętać, aby rękawy posiadały ściągacze przy nadgarstkach. Tylko w taki sposób zapobiegniemy podwijaniu się materiału. Równie ważną kwestią jest ich obcisłość – tak jak w przypadku całej koszulki, tak i również w przypadku rękawów, powinny być one obcisłe i nie stawiać nam oporów powietrza.

Decydując się na zakup koszulki MTB, warto zwrócić uwagę także na obecność kieszeni, które powinny znajdować się na plecach, zamka znajdującego się pod szyją oraz ogólny design stroju. Nie zapominajmy także o innych częściach stroju rowerowego – kasku, odpowiednim obuwiu, dobrze dopasowanych spodniach kolarskich czy bieliźnie.

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.