Jakie narzędzia wziąć na wyprawę rowerową?

Odpowiednie przygotowanie techniczne to połowa sukcesu udanej wyprawy rowerowej. Ubrania, apteczka, części zapasowe i narzędzia. Tutaj pojawia się konflikt interesów – z jednej strony potrzebujesz wiele różnych akcesorów, z drugiej nie możesz przesadzić z ciężarem sprzętu, który później będziesz musiał wieźć. Jakie narzędzia zabrać na wyprawę rowerową? Co najbardziej nam się przyda?

Dlaczego narzędzia podczas wyprawy są tak ważne?

Narzędzia powinny stanowić nieodłączny element każdej Twojej wyprawy rowerowej. Pamiętaj, nigdy nie wiesz, co Cię może spotkać na trasie. Warto być przygotowanym na każdą ewentualność, a jednocześnie spakować się z głową. Wybór odpowiednich kluczy rozpocznij od sprawdzenia rozmiarów i rodzajów śrub, które masz w rowerze – w ten sposób nie weźmiesz ze sobą niepotrzebnych rzeczy.

Od czego zacząć przygotowanie narzędzi na wyprawę rowerową?

Przed Tobą do pokonania wiele kilometrów z obciążeniem dlatego, zanim wyruszysz, zrób serwis jednośladu i wymień wszystkie wadliwe elementy. Dokręć śrubki, przeczyść rower – zadbaj o niego tak, jak dbasz o samochód przed rodzinnym wyjazdem na wakacje. Ilość zabieranego sprzętu powinna być uzależniona od kilku czynników:

  • czasu trwania wyjazdu i liczby kilometrów, które planujesz przejechać,
  • stanu technicznego Twojego roweru,
  • obciążenia (waga rowerzysty i bagażu).

Jakie narzędzia powinieneś wziąć na wyprawę rowerową? Multi-tool to wielofunkcyjny zestaw kluczy zawierający różne imbusy, klucz Torx, śrubokręt krzyżowy, klucze do szprych i skuwacz do łańcucha – czyli wszystko to, czego potrzebujesz. Pamiętaj, że waga multitoola nie powinna przekraczać 200 g. Łyżka do opon przyda się w przypadku, gdy przebijemy dętkę i chcemy ją załatać lub wymienić (służą do ściągnięcia opon z koła). Jest ona prawdziwym must have każdej wyprawy rowerowej. Podczas wyjazdu na rower przyda nam się też zestaw naprawczy do opon bezdętkowych. Dzięki niemu możemy szybko i łatwo uszczelnić oponę w miejscu jej przebicia czy rozcięcia. Spinka do łańcucha to kolejna rzecz, o której nie możesz zapomnieć. Jest ona niezbędna, żeby naprawić zerwany łańcuch.

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.