Odzież, która sprawdzi się przy niższej temperaturze

Przede wszystkim, musimy zadbać o to, abyśmy w trakcie treningu odczuwali komfort. Poza tym, odpowiednio dobrany strój na rower, pozwoli nam uniknąć przewiania lub wychłodzenia, a w konsekwencji poważnych chorób. Dobrym rozwiązaniem na rower jesienią, z pewnością będzie odzież termiczna.

Kompletowanie zestawu powinniśmy rozpocząć od wyboru koszulki termoaktywnej. W sklepie 3biker dostępna jest wysokiej jakości koszulka termoaktywna typu base layer i jest to produkt, który szczególnie polecamy podczas jesiennych dni. Posiada ona siateczkę, która odpowiednio przylega do ciała, a tym samym skutecznie chroni je przed dostępem wilgoci.

Koszulki termoaktywne doskonale regulują ciepłotę ciała, a zapobiegają one nie tylko wychłodzeniu organizmu, ale też jego przegrzaniu. Wykonane są z dzianiny sportowej, która doskonale dopasowuje się do budowy naszego ciała, a sprawia to, że podczas jazdy nasze ruchy nie są w żaden sposób skrępowane. Kiedy zatem na zewnątrz pojawi się już mróz, wspomnianą koszulkę base layer, możemy zastąpić termiczną koszulką z wełny merynosa, a świetnym uzupełnieniem tego zestawu, będzie jeszcze koszulka 3biker z długim rękawem lub bluza cotton touch, wykonana z bawełny technicznej.

Równie ważny krok to wybór solidnej kurtki typu winstoper/softshell, która dobrze zabezpieczy nasze ciało przed wiatrem i chłodem. Jako że mowa tutaj o intensywnym wysiłku fizycznym, powinna ona zapobiegać nadmiernemu poceniu się oraz przegrzewaniu organizmu. Kiedy temperatura nie spada jeszcze poniżej zera, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie kamizelki rowerowej, a najlepiej takiej ze specjalną siatką, która skutecznie chroni użytkownika przed przegrzaniem, wspierając jednocześnie prawidłową termoregulację całego organizmu.

Kiedy temperatury utrzymują się na poziomie 10 stopni i wyższym, nie polecamy zakładać bluz typu softshell lub windstopper oraz długich spodni. Istnieje wówczas ryzyko tego, że szybko się przegrzejemy. Co więcej, taka odzież może ograniczać nasze ruchy, a przy tym uniemożliwi nam adaptacje do zmieniających się warunków.

Jeśli nie mamy do czynienia z bardzo niską temperaturą, spodenki rowerowe możemy założyć na długie spodnie. Z drugiej strony, sprawdzą się też jako pierwsza warstwa, w wypadku nieco bardziej intensywnego wysiłku. Odzież tego typu sprawia, że powietrze ma swobodny przepływ, a przy tym dochodzi do procesu regulacji temperatury między ciałem a otoczeniem. Zalecamy również, aby w plecaku mieć zawsze zapasową koszulkę rowerową. W razie potrzeby będziemy mogli ją zawsze założyć lub zmienić.

Szczególnie pamiętajmy o stopach

Jesienna jazda rowerem, wymaga również zadbania o prawidłowe zabezpieczenie naszych stóp, a najlepiej posłużą do tego rowerowe skarpetki sportowe. Te zwykle uszyte są z takich materiałów, które posiadają oddychające właściwości. Odpowiednio dobrane skarpetki sprawiają, że stopy nie tylko się nie pocą, ale są też wolne od wszelkich odcisków i otarć.

Najlepiej, jeśli postawimy na model butów rowerowych z wyższą cholewką - taką, która sięga ponad kostkę. Tylko wtedy będziemy mieli pewność tego, że nasza stopa objęta jest odpowiednią ochroną przed wodą.

Tak naprawdę, niska temperatura, deszcz oraz śnieg wcale nie muszą być dla nas przeszkodą nie do przejścia. Jeśli zadbamy o odpowiedni sprzęt i odzież sportową, będziemy mogli przez cały rok cieszyć się naszą pasją i wolnością, jaką daje nam jazda na rowerze.

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.