Co robić z przemoczoną lub brudną odzieżą rowerową?

Podczas jazdy złapał Cię deszcz, a zmoczoną koszulkę lub bluzę schowałeś do plecaka? Po powrocie jak najszybciej rozwieś ją i wysusz ubranie lub od razu je wypierz. Na pogniecionych, wilgotnych ciuchach, które długo leżą w plecaku lub koszu na pranie, mogą pojawić się bakterie. Spowodują one nieprzyjemny zapach, który może utrzymywać się nawet po kolejnym praniu.

Czego nie robić z ubraniami na rower?

Nie używaj suszarki bębnowej – może ona uszkodzić włókna, z których wykonany jest materiał np. koszulki rowerowej.

Nie prasuj – odzież sportowa jest zwykle stworzona z elastycznego materiału, który nie wymaga prasowania. Nie musisz się więc martwić, że po założeniu ulubionej koszulki będą na niej widoczne zagniecenia.

Jak prać ubrania rowerowe?

Elementy stroju na rower można śmiało prać w pralce. Przed praniem najlepiej sprawdź oznaczenia dotyczące ich pielęgnacji umieszczone na metkach. Warto jednak wziąć po uwagę najważniejszą kwestię, czyli rodzaj używanego detergentu do prania. Do ubrań rowerowych używaj płynu zamiast proszku do prania. Nie stosuj zmiękczających płynów do płukania, które mogą spowodować utratę właściwości sportowych dzianin funkcyjnych, z których zostały wykonane.

Kiedy wymienić swój strój na rower?

Mimo starannego dbania o swoje ubrania na rower, szczególnie te tańsze modele mogą się po pewnym czasie po prostu zużyć. Kiedy powinieneś je wymienić na nowe? Z pewnością wtedy, gdy zauważyłeś przetarcia lub rozprucia. Jednak o zużyciu ubrania rowerowego może też świadczyć utrata jego właściwości. Jeśli Twoja koszulka lub bluza nie zapewnia już odpowiedniej przepuszczalności powietrza, warto wyposażyć się w nową.

Na takie sytuacje polecamy wizytę w naszym sklepie, w którym można znaleźć wiele ubrań na rower, które z pewnością posłużą Ci przez wiele sezonów. Nasze koszulki i bluzy na rower produkujemy w Polsce, z najlepszych funkcyjnych dzianin sportowych, dzięki czemu już nie jeden rowerzysta przekonał się o ich jakości. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli dołączysz do tego grona. Wejdź na stronę https://3biker.pl/ i sprawdź nasze propozycje.

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.