Dzięki Wam posadziliśmy kolejny Las Na Zawsze – zobaczcie szczegóły

Dzięki Wam posadziliśmy kolejny Las Na Zawsze – zobaczcie szczegóły

Tworząc markę 3biker, od razu wiedzieliśmy, że troska o środowisko będzie wpisana w naszą misję. Jako pasjonaci rowerów MTB często szukamy kolejnych malowniczych tras pośród gór i lasów, dlatego działania proekologiczne są dla nas tak naturalne jak jazda na rowerze. Z tego powodu jakiś czas temu podjęliśmy współpracę z fundacją Las Na Zawsze. Teraz chcemy pochwalić się pierwszymi efektami, których nie byłoby bez udziału naszych klientów.

Co to jest Fundacja Las Na Zawsze?

Las Na Zawsze to fundacja, której misją jest trwałe przywrócenie równowagi biologicznej na Ziemi. Aby zrealizować ten cel, zajmują się sadzeniem nowych drzew i ochroną już istniejących. Dzięki temu powstają różnorodne i w pełni chronione lasy, którymi będą mogły się cieszyć kolejne pokolenia. Jako marka 3biker dołączyliśmy do tej inicjatywy. Zdecydowaliśmy, że zakup każdej koszulki na rower w naszym sklepie będzie przyczyniał się do powstania kolejnego 1 m² lasu i tak się stało! Dzięki Waszej pomocy powstał Las Na Zawsze Zataje, który chcemy Wam pokazać!

Las Na Zawsze Zataje, czyli las, który wspólnie stworzyliśmy

Dzięki Waszej pomocy w jesiennym sezonie 2021 udało się nam przekazać 3965,50 zł, co według naszej współpracy z fundacją oznaczało 1133 m² lasu do posadzenia. Jak się później okazało, przekazane środki wystarczyły do zalesienia dwukrotnie większej powierzchni, czyli 2266 m²! Było to możliwe dzięki zagospodarowaniu atrakcyjnego terenu, który nie wymagał zbyt wielu przygotowań. Tym sposobem nasze nowo zasadzone drzewa stały się częścią Lasu Na Zawsze, którego łączna powierzchnia wynosi już 10 200 m².

Ufundowany przez nasz las znajduje się w Zatajach, czyli niewielkiej wsi położonej w zachodniej części województwa łódzkiego. Miejsce to sąsiaduje z Rezerwatem Paproci z gatunku Długosz Królewski, więc zostało wybrane nie bez powodu. Poprzedni właściciel wyciął tutaj las, ale nie zrobił tego skutecznie. Zostało wiele dębów, świerków pospolitych, a także można było zauważyć naturalnie rosnące brzozy brodawkowate i sosny zwyczajne.

Po zakupieniu działki rozpoczęły się przygotowania do akcji sadzenia. Teren został odpowiednio ogrodzony i oznaczony, aby rosnące tam drzewa były mogły przetrwać długie lata. Finałem działań w sezonie jesiennym było posadzenie 200 sadzonek dębu bezszypułkowego, 100 sztuk klonu polnego i 50 sztuk olchy czarnej. W pięknych okolicznościach przyrody dokonali tego pracownicy fundacji i wolontariusze, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni!

Podziękowania należą się również naszym wspaniałym Klientom. To dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy wspólnie tworzyć kolejne Lasy Na Zawsze, dlatego nieprzerwanie zapraszamy do wspierania akcji poprzez zakupy na www.3biker.pl.

Komentarze ()

Produkt dodany do listy

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.