Ciepła bluza na rower – jaką wybrać?

Każda osoba, która uwielbia jeździć na rowerze przez cały rok, z pewnością zastanawiała się, jak ubrać się na rower zimą. Niskie temperatury, wiatr, deszcz lub śnieg z pewnością nie sprzyjają komfortowi jazdy, ale to nie znaczy, że mamy zapomnieć o rowerowych przejażdżkach – wystarczy tylko wiedzieć, jak dobrać odpowiednie ubrania. Właśnie dlatego przygotowaliśmy artykuł, z którego dowiesz się, czym powinna się charakteryzować dobra bluza na rower.

Ubranie na rower – najważniejsze cechy

Odzież rowerowa powinna łączyć w sobie kilka ważnych cech, dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup, warto przeanalizować, czy dane ubranie spełnia wszystkie warunki. Przede wszystkim odzież sportowa ma dobrze służyć podczas wysiłku fizycznego, dlatego nie powinna ograniczać swobodnego poruszania. Po drugie powinna być wykonana z materiału przepuszczającego powietrze i odprowadzającego wilgoć, dzięki któremu już nigdy nie wrócimy z przejażdżki w przepoconej i nieprzyjemnie zimnej koszulce. I po trzecie – odzież na rower musi być przede wszystkim ciepła, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się ośnieżonymi szlakami bez uczucia chłodu.

Bluza na rower – jaką wybrać?

Skoro już wiemy, czym powinna się cechować odzież rowerowa, zastanówmy się nad tym, jaka powinna być idealna bluza na rower.

Wysokiej jakości materiał

Zanim wybierzemy konkretny model ze względu na sam wygląd, najpierw powinniśmy sprawdzić, z jakiego materiału jest uszyty. Wysokiej jakości bluzy rowerowe są wykonane z włókien syntetycznych, które mają higroskopijne właściwości. Oznacza to, że odprowadzają wilgoć i szybko schną, dzięki czemu odzież, którą mamy na sobie, jest cały czas sucha nawet podczas intensywnego treningu.

Swobodny krój

Oprócz szybkoschnących właściwości bluza na rower powinna być elastyczna. W końcu kupujemy ją, by spędzać w niej długie godziny na wymagających trasach, więc na pewno nie chcemy, by ograniczała nasze ruchy czy wymusza niewygodną pozycję na rowerze. Z tego względu przed dokonaniem zakupu upewnijmy się, że w danej bluzie będziemy mogli swobodnie się poruszać.

Warstwa termoizolacyjna

To, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie bluzy na rower, to odpowiednia izolacja termiczna. Materiał powinien zatrzymywać ciepło przy ciele, równocześnie nie dopuszczając do przegrzania organizmu. Dlatego warto szukać bluz z miękką i przyjemną w dotyku warstwą wewnętrzną o strukturze meszku, która zapewni nam komfort termiczny i sprawi, że będziemy chcieli ją zakładać nie tylko na rower.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić dobrej jakości bluzę na rower, która spełni wszystkie te warunki, zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego! Polecamy bluzę z kapturem MTB 3biker, która została stworzona specjalnie dla rowerowych pasjonatów, którzy chcą wyrażać siebie zarówno na górskich szlakach, jak i poza nimi.

Komentarze ()

Produkt dodany do listy

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.