1. Koszulka potówka skutecznie odprowadza pot

Potówka na rower została zaprojektowana właśnie po to, aby efektywnie odprowadzać pot w czasie jazdy. Przylega ona ściśle do ciała, a jej materiał to zwykle siateczka, która odpowiednio wentyluje jego powierzchnię. Potówka minimalizuje również nieprzyjemny zapach potu, który powstaje podczas wysiłku. Warto zakładać ją pod koszulkę MTB, jeśli akurat szykujesz się do intensywnej jazdy lub treningu.

2. Koniec z ubraniem, które lepi się do ciała

Funkcja odprowadzania potu przez potówkę daje nam kolejną korzyść – brak lepiącej się do ciała koszulki! Potówka kolarska zapewnia suchą skórę podczas jazdy, a tym samym stanowi warstwę oddzielającą Twoje ciało od luźnej koszulki MTB.

3. Poprawisz swój komfort termiczny

Ubieranie potówki kolarskiej do jazdy na rowerze przynosi korzyści związane z utrzymaniem prawidłowej temperatury ciała - bez względu na pogodę. W lecie skutecznie chroni ciało przed przegrzaniem, a w sezonie zimowym zapobiega wychłodzeniu organizmu.

4. Zapobiegniesz przewianiom

Zakładając potówkę do jazdy po górach, chronisz się przed przewianiem. Dlaczego? Na stromym podjeździe nie trudno o spocenie się i rozgrzanie organizmu. Pomyśl jednak, co się dzieje, gdy zaraz po nim szybko zjeżdżasz w dół. Prędkość i wiatr podczas zjazdu ochładzają Twoje ciało i narażają Cię na nieprzyjemne skutki przewiania.

5. Potówka na rower zapobiega podrażnieniom

Koszulka potówka traktowana jest jak "druga skóra" rowerzysty. Dzięki temu chroni Twoje ciało również przed różnego rodzaju podrażnieniami. A mogą one zostać wywołane przez np. obcierające szwy koszulki na rower, paski plecaka lub szelki spodenek rowerowych.

Komentarze ()

Product added to wishlist

Korzystając z 3biker.pl, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.